1. Taraflar

1.1: Bu sözlesme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) saglayan Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Ahmet Doruk Karaobncuk’a ait olan internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak ve bu muhasebe ve faturalandırma Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt etmek zorundadırlar.

2. Konusu

2.1: İs bu sözlesme müsteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3. Sorumluluklar

3.1: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti verecegini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş tarafından bildirilecektir. Ürünün yada ürünlerin yer aldığı satış sayfasının altında KDV dahil ibaresi var ise, sistem KDV’yi hesaplamadan siparişi tamamlayacaktır.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol paneli hizmet bilgilerini ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamıs olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri, aldığı hizmet dahilinde Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kisilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri, hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri, alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri, hizmeti dâhilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'e herhangi bir kusur iletilemez. Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş hukuka aykırılık teşkil eden filleri ve eylemleri öğrendiginden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumlulğundadır.

3.9: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, müsteri tarafından siparis verilmis ve ödemesi sorunsuz olarak gerçeklestirilmis domain adı tescil islemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve siparis ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müsteridir. Hosting Dünyam bu konuda müsterinin talepleri dogrultusunda domain adı üzerinde islem yapabilecektir. Müsteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, degisiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.10: Müsteri, firmayı karalama, olumsuz elestirme, internet ortamında ya da baska platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

3.11: Müsteri, aldığı hizmetin faturasını adresine istediği zaman kargo ücretini kendisi ödemekle yükümlüdür, eğer kargo ücretini ödemeyip kargoyu geri çevirir ise kargo ücreti müşterinin panelinde fatura olarak yansıtılır. Eğer müşteri yansıtılan faturayı ödememekte ısrar ederse fatura içeriğindeki ürün ve hizmetler fatura ödenene kadar bloke edilir.

3.12: Müşteri, bizden kaynaklanmayan yazılımsal bir sorun yaşadığı takdirde firmamızı sorumlu tutamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

3.13: Müşteri, siparişini verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra en geç 48 saat içerisinde hizmetini teslim alacaktır. Eğer bu süre içerisinde hizmetini teslim alamaz ise, talep ederse ödemesini geri talep edebilecektir.

4. Süre

4.1: İş bu sözlesme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmis olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

4.4: Verilen hosting ve reseller hesapları ödeme onayı sonrası sistem tarafından otomatik olarak aktif edilmektedir. Radyo hosting, VDS, Dedicated sunucu vb. özel kurulum gerektirdiginden dolayı belirli sürelerin altında kurulması mümkün olmadığından Radyo ve VDS Hizmetleri 24 saat içerisinde, Dedicated sunucu hizmetleri 48 saat içerisinde teslim edilmektedir. Yoğunluga bağlı olarak hizmet teslim süresi uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Ortalama hizmet teslim süremiz 2 saattir.

5. Ücret

5.1: İş bu sözlesşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dâhil degil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçeklesir.

5.2: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değisiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değisiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değisiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret eğer döviz kuru cinsinden verilmiş ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'e elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı, SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde (colocation, dedicated, sanal sunucular) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6. Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde karşılık sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %25'dir. %25'i geçen kullanıcı hesapları, ilk uyarının ardından askıya alınır. Bu hususta özel kampanya veya özel paketlerde belirtilen CPU oranları geçerlidir. CPU oranlarını geçen internet siteleri yada hizmetleri, Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'in zor durumda kaldığı durumlarda müşteriye haber vermeksizin kapatması yada iptal etmesi hakkına sahiptir. 60 dakikadan daha az sürede bir “cron” çalıştıramaz. Tüm hosting paketlerinde 100% olarak sistem aktifliğini riske sokacak cpu kullanımında hesabınız suspend edilir. Hosting hizmetleri dosya arşiveleme amaçlı kullanılamaz.

6.4: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; bruteforce-spam-ddos, hack, crack, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir sekilde Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş sorumlu değildir.

6.6: Müşteri sunucu hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet 15 gün boyunca askıda bekletilir. 15. gün sonunda olacaklardan Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş sorumlu değildir.

6.7: Sunucularımız üzerinden DDoS saldırısı yapılması yasaktır, böyle bir durumun tespitinde  Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş müşteriye sormaksızın hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.

6.8: Firmamızda bulunan hizmetlerde barındırılması yasak olan sistemler (dosyalar):

Bu dosyaların hizmetlerde kullanıldığı saptanırsa  Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş  bu hizmeti koşulsuz şartsız durdurmaya hak kazanır. Durdurulan hizmetlerin geri iadesi yapılmaz.

• Toplistler

• *****, erotizm ve pornografi içeren siteler / Yasalara aykırı içerik siteleri

• IRC betikleri / Botlar

• Proxy betikleri / Anonymizers

• İzinsiz yazılım / *****

• İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri)

• Autosurf / PTC / PTS / PPC siteleri

• IP tarayıcıları (IP Scanner)

• Bruteforce programları / Betikleri / Uygulamaları

• E-posta bombalama / Spam betikleri

• Dosya barındırma / Yansı betikler. (rapidshare benzeri)

• Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)

• Escrow / banka benzeri siteler

• HYIP vb. siteler

• Yatırım siteleri (FOREX, E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)

• Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak

• Prime Bank Programları

• Aldatıcı / Fake Sistemler

• Şans / Loto / Kumar oyunları siteleri (teşvik edenler dahil)

• MUD / RPG veya PPBG’ler

• Diski zorlayan programlar

• Nefret içeren / Irkçı / Rahatsızlık veren siteler

• Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar / forumlar / (dark.net vb.)

• Yasadışı aktiviteleri organize eden siteler

• Yasadışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (*****) forumlar / web sayfaları

• Yasal olmayan ve telif içeren film, dizi vb. yayınlar yapmak, 3. kişilere izlettirmek, sunucu trafigini kullanmak

• Video yayını yapmak, sunucu üzerinde video barındırmak, sunucuyu arşiv olarak kullanmak

• Mailer Pro vb.

7. Fesih

7.1: Müşteri is bu sözlesmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmedigi takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettigi bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde,yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 3 günden fazla devam etmesi halinde, Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözlesmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyecegini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözlesme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.2: Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözlesme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8. İletisim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmislerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş sözlesme süresi içinde müşteri'nin beyan ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi,hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadıgı iddiasında bulunamayacagı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmis sayılacagını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi 

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karsılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçeklestirmedigi takdirde temerrüde düsmüş sayılır. Bu durumda Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş kur farkı faturası kesebilecegi gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %25 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %25 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai sart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diger tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözlesmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir için başvurması halinde Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istendiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacagını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.4: Alınan hizmete ilişkin ödemenin, ödeme zamanında yapılmadığı takdirde, Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'in bu hizmeti bilgi vermeksizin durdurma hakkında sahip olduğu gibi; son ödeme tarihinden 1 hafta süre içinde ücretin ödenmedigi durumlarda hizmetin komple geri dönüşümsüz olarak silme hakkına da sahipliği mevcuttur. Bu uygulamaya tabi tutulmuş müşteriler yedek ve hizmetin açımı gibi taleplerde bulunmamayı kabul ederler.

10. Hosting Hizmeti Kullanım Koşulları

10.1: Hosting sunucularında (Paylaşımlı sunucularda) herkesin eşit haklara sahip olması için her müşteri en fazla %25 CPU kullanma hakkına sahiptir. Hosting kapasitesi dısında islem yapan websiteler uyarılarak veya uyarılmadan hizmeti durdurlabilir. Bundan doğan zararlardan Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş sorumlu tutulamaz.

11. Geri İade Koşulları

11.1: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'in kabul gördüğü geri iade isteklerinden, müşteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve banka havale/eft ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder.

11.2: Müşteri; sistem üzerine yüklediği kredi yada uzatmak maksadıyla yaptığı sonraki ay/yıl ödemelerini geri iade talep edemez.

11.3: Hosting hizmetleri için 72 saat (3 gün) iade süresi verilir. Bu süre içinde iade alınır bu süre sonrası iade talepleri kabul edilmez.

11.4: Müşteri; alan adı, sunucu, yazılım, lisans ve diğer hizmetlerde geri iade talep edemez.

11.5: Geri iade isteği yapıldıgı takdirde, Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş bu isteği en erken 5 gün en geç 1 ay içerisinde gerçeklestirme hakkını, şirketin o anki kararına baglı olarak saklı tutar.

11.6: Kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

11.7: Yapılan kampanyalar sonucunda firmamız kampanyayı durdurma, değistirme, fiyat değisikliği yapma hakkını müşteriye bildirmeksizin gerçekleştirme durumunu saklı tutar.

12. Arıza Durumları

12.1: Sunucular elektronik olarak çalısan cihazlar olduğundan dolayı gerekli ve optimal şartlar ne kadar sağlanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini verimerkezi tarafından yapılmaktadır.

12.2: Sunucu da çıkan arızalı parçaları ve yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan firmamız sorumlu degildir. Hizmet alan şahıs bu süre zarfında firmadan hiçbir hak talep edemez. Yeni parçanın ve arızalı parçanın kendisine temin edilene kadar beklemek zorundadır.

12.3: Raid konfigurasyonundan kaynaklı hatalardan kurtarılamaz veri konumuna düşen diskler için kurtarma islem yapılamamaktadır. Bu durumda raid yeniden kurularak yedekleriniz varsa yedekleriniz yüklenir. Raid konfigurasyonu ve yazılımsal hatalardan firmamız sorumlu degildir.

12.4: Sunucu hizmetleriyle verilen managed hizmetlerde yapılan hatalarda firmamız yaşadığınız veri kaybı veya yaşadıgınız zararlarda mesuliyet kabul etmemektedir.

12.5: Sunucu hizmetlerinde yapılacak verimerkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz. Taşımalarda cihazların aktif hale gelme süresi en az 2, en fazla 5 iş günüdür.

13. Değişiklikler

13.1: Sözleşme taraflar arasında yapılmış olan mutabakatın tamamını oluşturur. Sözleşmenin kapsam ve hükümlerindeki herhangi bir değişiklik yazılı olarak yapılıp her iki tarafça imzalanmadıkça taraflar için bağlayıcı olmaz.

14. Hak ve Yetkilerin Devredilmezliği 

14.1: Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş, iş bu sözleşme ile aldığı hak ve yetkileri tamamen veya kısmen üçüncü şahıslara devredemez.

15. Uyuşmazlığın Çözümü

15.1: Ahmet Doruk Karaboncuk ile müşteri arasında doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde öncelikle taraflar arasında iyi niyet kuralları gereği görüşülerek uyuşmazlık giderilir. Uyuşmazlıkların görüşülerek halledilememesi durumunda Ankara Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri açılacak davada yetkilidir.

15.2: İş bu sözleşme bununla birlikte 15 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. Siparisin internet ortamında Ahmet Doruk Karaboncuk - İnteraktif İş'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir).